(Budaörs, 2019. április 3. – Budaörsi Infó/A Budaörsi NŐ) A Budaörsi NŐ fotókiállítást idén szervezték meg ötödjére Budaörsön. A kiállítás ezúttal is tíz – munkájukban és közösségi szerepvállalásukban –, kiemelkedő hölgyet mutat be, akik azért tesznek, dolgoznak nap mint nap, hogy nekünk budaörsieknek és Budaörsnek jobb legyen. A fotókat 2019. április 5-ig lehet megtekinteni a budaörsi Városházán. Cikk-sorozatunkban bemutatjuk az idei 10 Budaörsi NŐ-t.

A Budaörsi NŐ fotókiállítás megnyitóját 2019. március 8-án tartották a budaörsi Városházán.

A kiállításon 10 portréképet láthatnak az érdeklődők, minden hölgy képe mellett pedig egy bemutató írást.

A kiállító térben 10 képzőművészeti alkotás és 10 tájkép található még, amit elárvereznek. A licitekből befolyt összeggel idén a Lélekzuhany Gospel Kórust támogatják.

De ki is a kiválasztott 10, és miért pont ők? Olvassák el cikk-sorozatunkban. Minden nap egy új hölgyet mutatunk be a kiállításon olvasható leírás alapján.

Csordásné Bodnár Anikó

38 éve tanít Budaörsön, 1994 óta a Kesjár Csaba Általános Iskolában. Nem beszélni szeret érzelmeiről, hanem megállás nélkül tenni a dolgát, jelen lenni, megújulni, inspirációt adni diákjainak, kollégáinak.

Kezdetben tanítóként dolgozott, de képesítését kiegészítette a német nyelv tanítására először alsó, majd felső tagozaton, ezt követően 2010-ben a Károli Gáspár Református Egyetemen germanisztika mesterdiplomát szerzett.

Az ELTE német vezetőtanári szakán elsajátított tudásával jelenleg is mentorál német szakos egyetemi hallgatókat. Hosszú időn keresztül az idegen nyelvi munkaközösség vezetője, koordinálja a nyelvtanárok munkáját intézményen belül és kívül. Diákjait évről-évre számos versenyben, nyelvvizsgán segíti, eredményesen.

A német nyelv iránti elhivatottságát a családi gyökerekből merítette, így nem csoda, hogy Budaörsre költözve rövid időn belül kapcsolatot talált a helyi német nemzetiség hagyományait ápoló közösségekkel. 1991-2011-ig segítette a Német Nemzetiségi Önkormányzat munkáját, kezdetben bizottsági tagként, majd képviselőként.

1995-ben alapító tagja volt a Budaörs Néptáncegyüttesnek, melynek azóta is művészeti titkára. Diákjai közben felnőtté váltak és az együttes is számos új taggal bővült, de a tánc, a népzene szeretete ma is fontos számára.

Fáradhatatlanul keresi az új lehetőségeket, törekszik a tökéletes szakmai munka végzésére. Osztályfőnökként az a célja, hogy a diákjainak minél több szabadidős programot szervezzen, figyelje tanulmányi munkájukat, segítse fejlődésüket. Még a nyári időszakban is rendszeresen együtt táborozik diákjaival, immár 15 éve vezet csoportokat Ausztriába, Tirolba.

Ez alatt az idő alatt az a megtiszteltetés érte, hogy tudása és helyismerete alapján az utakat szervező iroda munkáját munkatársként segítheti. Szakmai munkájának elismeréseként 2012-ben Szakály Mátyás Pedagógus Emlékérmet kapott.

Csordásné Bodnár Anikót azért mutatták be A Budaörsi NŐ fotókiállítás keretein belül, mert megalkuvás nélkül törekszik kiemelkedőt létrehozni. Kitartása, precizitása, hivatástudata példaértékű.

(Budaörsi Infó/A Budaörsi NŐ)