Aktualitások

FUT AZ ÖRS 2018

A szokott, hideg, serény reggel, a jól ismert, „forrósodó” délelőtt – rengetegen voltunk ezen a szombaton.

A 27.” Fut az Örs” Kovács Zsigmond Emlékversenyen közel 2000 futó indult, az általános iskolák helyezései, pontjai az alábbiak:

I.               Kesjár Csaba Általános Iskola                         107 pont

II.              Mindszenthy József Római Katolikus Ált. Isk.  57 pont

III.             1. sz. Általános Iskola                                       56 pont

IV.              Hermann Ottó Általános Iskola                       37 pont

V.               Bleyer Jakab Általános Iskola                         36 pont

Köszönetünk minden résztvevőnek, edzőnek, testnevelő tanárnak, szülőnek, különösen kollégáinknak a hosszú, gondos szervezőmunkáért – és hálás köszönetünk Budaörs Város Önkormányzatának a támogatásért, illetve Budaörs Rendőrkapitányságának, a Közterületfelügyeletnek és a Polgárőrségnek rugalmas és kulturált támogató segítségéért.

A Decathlon sportáruháznak, a Julienne Kft.-nek  és a Fogmester Fogászatnak külön köszönjük a nagyvonalú támogatást!

Október első hete a német nyelvterületen a betakarítás, a termények ünnepe. Köszönet a munkájukat szorgalmasan végző embereknek, hogy asztalunkra és állataink elé egész évben étel kerül.

Erre a népszokásra emlékeztek a német nyelvet tanuló alsós diákok október 5-én, akik maguk is nagyon sok finomságot hoztak. Kóstoltak, barkácsoltak, verseket, dalokat énekeltek és filmekről ismerték meg az állatok behajtásához és a terményünnephez kapcsolódó hagyományokat.

Csordás Anikó

Az évek óta megbízhatóan stabil és magas teljesítményt nyújtó általános iskolák közül a Kesjár Csaba Általános Iskola 2017-ben az 5. helyet érte el.

Köszönjük mindenkinek a támogatást!

Általános iskolák esetében kiemelkedő eredménynek számít az évek óta stabilan jó eredmény elérése, hiszen az iskolai körzet tanulói kerülnek be az iskolapadba.
A sorrendet a kompetenciamérés eredményeire épített matematikai modell adta ki azok változékonysága alapján a tendenciák figyelembe vételével.
A gimnáziumok és középiskolák is bekerültek az elemzés eredményébe, jelölésük megtalálható az intézmények saját oldalain.

HASZNÁLT ELEM- és MOBILTELEFON-GYŰJTŐ VERSENY A KESJÁRBAN!

A verseny célja:Környezetvédelmi szemléletformálás. Játékos formában, egy nyereményekért folyó verseny keretében megismertetni a gyerekekkel a szelektív hulladékgyűjtést. Hordozható elemek/akkumulátorok/mobiltelefon készülékek, mint szelektíven gyűjtendő hulladékok gyűjtése.

A verseny folyamán gyűjthető hulladékok:

- mindenféle szárazelem (ceruzaelem, babyelem, góliátelem, fotóelem, laposelem, 9V-os elem, gombelem, nikkel-kadmium elem, rádiótelefon akkumulátor, egyéb berendezések akkumulátorai – pl. laptopok, IPadek, és barkácsgépek zárt akkumulátorai)

- mindenféle mobiltelefon készülék (akkumulátorral, vagy anélkül)

A verseny folyamán nem gyűjthető hulladékok:

- ipari elem/akkumulátor, gépjármű akkumulátor!

A résztvevő iskolát támogatási díj illeti meg:

Gyűjtött és átadott elem/akkumulátor hulladék esetében 40 Ft/kg.

Gyűjtött és átadott mobiltelefon készülék hulladék esetében 500 Ft/kg.

Az 1-3. helyezést elérő iskolák pénznyereményben részesülnek!

Életképeink
0022kesjar.jpg
Tanévnyitó
2018. szeptember 3.
„Fut az Örs”
2018. október 13.
1956-os forradalom  - ünnepély (október 23.)
2018. október 18.
Tanári továbbképzés
2018. október 19.
Őszi szünet
2018. október 29-november 2.
Iskolakarácsony
2018. december 19.
Téli szünet
2018. december 24-2019. január 2.

ремонт квартир фотообмен liberty reserve