Aktualitások

Fontos és hasznos téma ismeretéről adtak számot az 5. b osztály németesei, amikor önálló felkészülés után előadták rövid jeleneteiket. A szereplők tökéletes nyelvtudással mutatták be az orvos és beteg között lejátszódó párbeszédet, mely tartalmazta a megtanult betegségeket, szakkifejezéseket.

Csordás Anikó

A minden évben nagy sikernek örvendő rajzpályázatunk zsűrizése lezárult. A beadott pályamunkák témája a szólások és közmondások voltak. Nagyon ötletes pályaművek születtek, melyek közül a legjobbakat jutalmaztuk. A témaválasztás kiválónak bizonyult, hisz így a gyerekek nemcsak megismerkedhettek a szólásokkal, közmondásokkal, hanem azóta töretlenül használják is azokat a mindennapokban J.

Dupcsákné R. Beáta

Mindig érezzük, lehet fokozni: egyik legteljesebb 7 szokás bemutatónapunk van mögöttünk. Döntéshozók, trénerek, iskolaigazgatók, velünk együtt a napi küzdelmet jól ismerő tanáremberek látogattak ma hozzánk, hogy a „Magyarországi referenciaintézmény” státusz elnyerése utáni állapotunkat megnézzék.

Gyerekek vezettek felnőtteket, diákmunka volt a bemutató órák egy része, valami tiszteletteli partnerség érződött tanár és diákja között vendégeink beszámolója szerint.

Mészáros Orsolya ötödikesei nyelvtanórán küzdöttek meg az értő figyelem nehézségeivel játékká oldva az együttműködést, Forintos Judit kipróbált felnőttként működő nyolcadikosai, dr. Veresné Dálnoki Anita rátermett végzősei maguk vezették a bemutatóórát. Szentpáli Tünde módszertani „gyorsvonatra” rántott fel bennünket harmadikosaival, tiszta tekintetek, erős tudás, derű és kedély okozott számunkra örömet.

Köszönjük a megtisztelő érdeklődést!

A Jókai Mór Művelődési Központ Közösségi Háza „Az ősz színei” fotópályázaton díjazta a Pillantás Fotókör tagjait is. Iskolánk diákjai az alábbiak szerint kaptak elismerést:

1.helyezett:
Csikány Lili 5.b - 1.kategória

Közönségdíj:
Kiss Emma 5.b

Urai Márk 7.b

Szeretettel gratulálunk az alkotóknak és Rátkainé Füzér Judit tanárnőnek, a Pillantás Fotókör vezetőjének!

Ennyi óvónő ilyen hosszú délelőttöt még nem töltött velünk. Mindenki kapott ma: kisdiák, óvónő, tanítónő. Óvodásból iskolássá váló kisgyerek, szakmáját professzionálisan vivő tanítónő, szeretetben, hozzáértésben alig felülmúlható óvónők... szépen szót találtunk. Zsisku Viktória és Várkonyi Andrea tanítónők óráit látogattuk, a könyvtárban gondolatokat cseréltünk.

Köszönet illet minden résztvevőt, segítőt!

Életképeink
0016kesjar.jpg
Tanévnyitó
2018. szeptember 3.
„Fut az Örs”
2018. október 13.
1956-os forradalom  - ünnepély (október 23.)
2018. október 18.
Tanári továbbképzés
2018. október 19.
Őszi szünet
2018. október 29-november 2.
Iskolakarácsony
2018. december 19.
Téli szünet
2018. december 24-2019. január 2.