1.a tanító

Sajgóné Szuszán Zsuzsannának hívnak. 31 éve dolgozom a Kesjár Csaba Általános Iskolában.

Az oktatási és nevelési munkám során arra helyezem a hangsúlyt, hogy az osztályban családias, nyugodt légkört alakítsak ki, mert csak ilyen körülmények között lehet hatékonyan és eredményesen tanítani. Fontosnak tartom a fegyelmet és a következetességet, mert ez ad a gyermekeknek igazodási pontot.

A gyerekek az iskolakezdéssel egy új élethelyzetbe kerülnek, ez komoly kihívás nekik, a szülőknek és a pedagógusoknak is. Természetesen fontos, hogy segítsük a beilleszkedésüket, megismerjék egymást és a későbbiekben egymást segítő, jó közösséget alkossanak.

Kedves kolléganőmmel, Gyalogné Bíró Magdolnával, aki a délutáni napközis foglalkozásokat tartja, mindent megteszünk annak érdekében, hogy a gyerekek szeressenek iskolába járni, így a tanulást ne nyűgnek, hanem hasznos, élményekkel teli időszaknak éljék meg.

Sajgóné Szuszán Zsuzsanna