TÁJÉKOZTATÁS ingyenes tankönyv bevezetéséről

TÁJÉKOZTATÁS

Tisztelt Szülők!

A Kormány 1265/2017. (V.29.) határozata értelmében az eddig felmenő rendszerben történő ingyenes tankönyvellátást a 2017/2018-as tanévtől egy ütemben vezeti be az 5-8. és 9. évfolyamokra. Ezen intézkedés értelmében az 1 – 9. évfolyam valamennyi tanulója alanyi jogon ingyenes tankönyvellátásra jogosult.

Az államilag ingyenes tankönyvek tartós tankönyvként kezelendőek, tehát azokat az iskolai könyvtári állományban nyilvántartásba kell venni, és azokat az utolsó tanítási napon a tanulók kötelesek visszaszolgáltatni az iskola könyvtára részére megfelelő állapotban (nem lehet a tartós tankönyvekben tollal, kihúzóval aláhúzni, kiemelni, a tankönyvben jegyzetelni, elszakítani, leönteni bármilyen folyadékkal vagy egyéb módon beszennyezni). Ez alól valamennyi évfolyamon kivételt képeznek a munkafüzetek, munkatankönyvek, valamint az 1. és 2. évfolyam összes tankönyve, mivel az 1. és 2. évfolyamon megszűnt a tartós tankönyv használata.

Iskolavezetés

Életképeink