2017.04.04. FARMOS

5. c

önkéntes vállalása

Barna ásóbékák tavasszal előbújnak kb. 50 cm mélyre ásott telelő helyeikről, hogy a közeli vizekbe lerakják petéiket, mert lárva korukban ebihalként vízben fejlődnek a békák. Farmoson a 311-es közúton kell átkelniük,hogy elérjék a peterakó helyüket, közben sok elpusztul az autók kerekei alatt. 2007-óta ezért a Duna Ipoly Nemzeti Park szervezésében önkéntesek segítik a Pelobates fuscus-okat (barna ásóbéka) elérni céljukat, a közeli Hajta patakot. Mi is részt vállaltunk e fontos természetvédelmi munkában. A barna ásóbéka sebezhető faj veszélyeztetettségi besorolása alapján, Magyarországon védett, mint minden kétéltű,  eszmei értéke 2000 Ft.

Mentett és befogott állataink

ROVAROK: Változó futrinka

                   Sziki homokfutrinka

                   Mezei futrinka

                   Gabonafutó futrinka

                   Nyolcsávos gyalogcincér

KÉTÉLTŰ:  Barna ásóbéka

HŰLLŐK:   Fürge gyík

 

                     Vízisikló 

Beszámolóink
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Linkek
Fontos időpontok
 
Esemény
Időpont
Ballagás
2021. június 11.
Tanévzáró
2021. június 15.
 

 

Iskolánk elérhetőségei

Kesjár Csaba Általános Iskola

2040 Budaörs, Őszibarack utca 29.
 
Titkárság Tel.:06-23-415-607
Tanári: 06-23-415-551
OM szám: 037740
 
e-mail: kesjarcs @kesjarcs.edu.hu
web: www.kesjarcs.edu.hu
 
        
Üzenetküldés