Minden évben gyönyörű és egyedi… idén meghitt, bensőséges, eredményeinkben gyönyörködő megemlékezésünk volt. A tavalyi vendégjárást csendes év követte – idén először Mici néni, Kesjár Csaba nevelőanyukája nem tudott velünk emlékezni – betegsége okán otthon gondolt ránk, szeretettel, megrendülten: így üzente.

Sporteredményeinket végigtekintve, felvételin helytálló diákjainkat figyelve nyugodt szívvel érzékeltük: a sport hozta rend, kitartó törekvés iskolánk alapértéke maradt. Számtalan díj, kupa, országos helyezés között ma külön figyelmet, a „Jó sportoló”-kupát kapta Koroknai Ákos (8.a), aki tegnap ért el eddigi útja csúcsára: Öttusa Diákolimpia országos döntőben érte el a III. helyezést.

Ebben az évben a bemutatók helyett mozogni vágytak diákjaink – sorverseny, az olimpiatörténet „utazásos” feldolgozása töltötte meg a délelőttöt. A sorverseny rég látott izgalmat, örömet és hangorkánt hozott: tanár és diák együtt küzdött – ebből hagyományt teremtünk. Flashmob tette a megszokottól eltérővé napunkat végül – a futópályán többszáz kesjár pólós gyerekből állt össze névadónk emlékezete.

Jó volt egy délelőttre megállni, emlékezni, ellendülni – jó volt együtt!

Kesjár Nap 2016 BvTv.hu

forrás: BvTv.hu