kesjar_automentes_nap (4)

(Budaörs, 2015. szeptember 23. – Budaörsi Infó) Volt aki futva, sétálva, rolleren vagy kerékpáron tette meg reggel az utat az iskolába. Az Európai Mobilitás Hét alkalmából a Kesjár Csaba Általános Iskola Autómentes napot tartott 2015. szeptember 22-én.

Tóth Krisztina a Kesjár Csaba Általános Iskola igazgatója a Budaörsi Infónak elmondta, hogy eddig az tartotta őket vissza az Autómenetes nap megtartásától, hogy nagyon messze van az iskolájuk a főúttól.

kesjar_csaba_altalanos_iskola_toth_krisztina

Tóth Krisztina

Viszont aki a mai napon nem autóval érkezett az iskolába az egy kis szelvényt kapott. Az az osztály, amelyik a legtöbb szelvényt gyűjti össze egy dicsérő oklevéllel lesz gazdagabb. Ebben a versenyben viszont mindenki győztes, hisz aki ma a kétlábú közlekedést, vagy a kerekezést választotta, kapott egy ötöst testnevelésből.

kesjar_automentes_nap (1)

kesjar_automentes_nap (2)

kesjar_automentes_nap (47)

“Eddig azért nem csatlakoztunk ehhez a mozgalomhoz, mert a Kesjárba kisétálni nem kis távolság. Mindig kell egy lánglelkű kolléga, aki az ügy mögé áll, ez volt Zsóka néni, aki egy nap alatt megszervezte, hogy a gyerekek ma a gyalogos közlekedést válasszák.”

kesjar_automentes_nap (4)

Zsóka néni

Erdélyiné Kovács Erzsébet, Zsóka néni hozzátette, hogy a gyerekeknek nem tették kötelezővé a részvételt, viszont nagyon sokan választották mégis ezt az utat.

“A gyerekek készítettek plakátokat is, hogy ezzel hívják fel a figyelmet a kipufogó gázok káros hatására.

kesjar_automentes_nap (5)

Budaörsön is van városi kisbusz, tehát a lehetőség adott, csak a lustaságot kell legyőznünk.”

kesjar_automentes_nap (35)

Volt olyan kisdiák is, aki sírva érkezett az iskolába, mert autóval hozták. Ő ennek ellenére is kapott szelvényt.

kesjar_automentes_nap (41)

A következő program, amit a Kesjár Csaba Általános Iskola szervez a Fut az Örs lesz 2015. október 3-án.

kesjar_automentes_nap (38)

kesjar_automentes_nap (39)