10_év_minden kapcsolatban egy meghatározó mérföldkő. Még pontosan emlékszem az első információs útra, milyen boldogan és lelkesen tértem haza, pontosan tudtam, ezt kerestem, ezt a szabadságot, egyben biztonságot, melynek keretében eljuttathatom diákjaimat és kollégáimat Ausztria és Németország legszebb vidékeire, lehetőséget kínálva a német nyelv gyakorlására és felejthetetlen turisztikai élmények nyújtására.

 

Hihetetlen, hogy ilyen gyorsan eltelt ennyi év. Tirol és a JEKA életérzés, „függőség” az iskolánkban, még a ballagó nyolcadikosok is beépítik búcsúbeszédükbe a felejthetetlen élményeket. Generációk nőnek fel és hívás, kérés nélkül jönnek, jelentkeznek a júniusi útra. A férőhelyek pillanatok alatt elfogynak, várólista van. Mi az oka? Minden, amit ez a tábor nyújt: a közös mosogatás, főzés, a túrák, az izzadságcseppek, a sok nevetés, a közvetlen kapcsolat tanár és diák között, mely egész tanévben egy külön, közös nyelv azok között, akik részesei ennek az élménynek, a munkájukat szeretettel és önzetlenül végző magyar-belga munkatársak, hiszen ők mindig ott állnak a háttérben, segítenek, kiszolgálnak és velünk örülnek (ha van rá idejük).

Óriási felelősség számomra évről-évre mindig új programot összeállítani, azért dolgozni, hogy soha, senki ne jöjjön haza elégedetlenül. Egy dolog talán fontos, ami kicsit a mi titkunk, a kiváló csapatszellem. Ennyi év alatt megtaláltam a legfontosabb segítőtársakat, akik főznek, akik irányítják a konyhai munkát, vezetik a túrákat, utaztatnak minket, lelkesek, megszállottak, mint én, és ez a varázs magával ragad mindenkit.

                                                                                              Csordásné Bodnár Anikó

                                                                                                           táborvezető

 

 

Beszámolóink
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Linkek
Fontos időpontok
 
Esemény
Időpont
A Magyar Kultúra Napja - megemlékezés
2021. január 22.
Az I.félév utolsó napja
2021. január 22.
Középiskolai írásbeli felvételi vizsga
2021. január 23.
Félévi értesítők kiosztása
2021. január 29.
7 szokás - Sikereink ünneplése
2021. január 29.
Félévi értekezlet
2021. február 2.
Kommunista és egyéb diktatúra áldozatai-megemlékezés
2021. február 25.
Nyílt napok a leendő elsősök szüleinek
2021. március 8-9.
1848-as szabadságharc - ünnepély
2021. március 12.
Pályaorientációs nap
2021. március 31.
Tavaszi szünet
2021. április 1-6.
A Holokauszt áldozatai - megemlékezés
2021. április 16.
Idegennyelvi mérés
2021. május 19.
OKM/ Állatkert
2021. május 26.
Kesjár-nap/DÖK-nap
2021. május 28.
Nemzeti Összetartozás napja-megemlékezés
2021. június 2.
Tanulmányi kirándulás
2021. június 3-4.
Ballagás
2021. június 11.
Tanévzáró
2021. június 15.
 

 

Iskolánk elérhetőségei

Kesjár Csaba Általános Iskola

2040 Budaörs, Őszibarack utca 29.
 
Titkárság Tel.:06-23-415-607
Tanári: 06-23-415-551
OM szám: 037740
 
e-mail: kesjarcs @kesjarcs.edu.hu
web: www.kesjarcs.edu.hu
 
        
Üzenetküldés