Aktualitások

Tájékoztató a nyári napközis táborról

Kedves Szülők!

Szeretnénk Önöket tájékoztatni a városi nyári napközis táborral kapcsolatos tudnivalókról:

A jelenlegi rendelkezések szerint a nyári ellátás szociális ellátás, a gyermekek napközbeni ellátásának része.
Ezek szerint a szülő elfoglaltságának idejére szól az ellátás: A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény (továbbiakban: Gyvt.) „41. § (1) bekezdés szerint, „A gyermekek napközbeni ellátásaként a családban élő gyermekek életkorának megfelelő nappali felügyeletét, gondozását, nevelését, foglalkoztatását és étkeztetését kell megszervezni azon gyermekek számára, akiknek szülei, nevelői, gondozói munkavégzésük, munkaerőpiaci részvételt elősegítő programban, képzésben való részvételük, betegségük vagy egyéb ok miatt napközbeni ellátásukról nem tudnak gondoskodni.

A napközbeni ellátás keretében biztosított szolgáltatások időtartama lehetőleg a szülő munkarendjéhez igazodik.”

Mindezek alapján, az intézmény kérheti a szülőt annak igazolására, hogy az ellátást, napközis tábort, milyen elfoglaltság, munkavégzés okán kéri.

A tábor helye: Kesjár Csaba Általános Iskola 2040 Budaörs, Őszibarack utca 29.

A táborban 7:30 és 16:30 között biztosítjuk a szakszerű, programokban gazdag felügyeletet. Kérjük Önöket, hogy az időpontokat legyenek szívesek pontosan betartani!
Minden héten egy újabb turnus kezdődik a tábor életében.
A különböző heteken más-más pedagógus van beosztva.
Így a hétfői napokon kell a pedagógusoknak megismerkedniük a gyerekekkel, illetve az információk is ekkor jutnak el hozzájuk.
Kérjük, hogy bármilyen kérésük van, azt írásban tegyék meg!
Gyermeküket ennek hiányában csak a jelentkezési lapon megjelölt módon engedjük haza!

Jelentkezési határidő: 2018. június 5. Az ügyeletre jelentkezés interneten történik az iskola honlapján www.kesjarcsabaiskola.hu keresztül. Baloldalon lent a Kesjár Ügyelet menüpontjára kattintva jutnak el a jelentkezési laphoz.

Kiránduló napok (szerdánként) alkalmával a gyerekek hozzanak magukkal napvédő krémet, kis hátizsákban elegendő innivalót.
Az ebédet hidegcsomagban kapják. Azoknak a gyerekeknek, akik nem bírják a buszozást, a megfelelő gyógyszert adják be, ill. a nylonzacskót hozzanak magukkal. Aznap feltétlenül jelezzék, hogy a busz elejére tudjuk ültetni őket! A kirándulások alkalmával a kapott kiskendő viselése kötelező, így könnyebben figyelemmel tudjuk tartani a csoportunkat.
A kirándulónap végén feltétlenül tartsanak kullancsellenőrzést!
Strandnapon (kedd-csüt. de.) a Városi Uszodába megyünk.
A gyerekek ezen a napon hozzanak magukkal fürdőruhát, törölközőt, papucsot, napvédő krémet. Aki kevésbé, vagy egyáltalán nem tud úszni, hozzon magával karúszót vagy úszógumit!
A fentieken túl a 12/1991. (V. 18.) NM rendelet szerint szükséges a mellékelt nyilatkozat kitöltése is. ( A nyilatkozat ide kattintva letölthető: Letöltés ).
A nyilatkozatot a táborozás első napján érkezéskor le kell adni.
Nyilatkozat nélkül gyermeket fogadni nem tudunk.
A tábor ideje alatt kizárólag háromszori étkezés igényelhető!
Az ügyeletet és az étkezést a következőképpen mondhatják le:
Lemondani csak teljes hetet lehet, napi lemondást nem áll módunkban elfogadni! A lemondást legkésőbb az előző hét hétfő-keddjén kérjük a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyezned kell a JavaScript használatát. e-mail címen.
Az étkezési számlák a szülők e-mail címére érkeznek.

( A nyilatkozat ide kattintva letölthető: Letöltés ).
Tábor ebéd lemondás kizárólag a lemondas kukac kesjarcs.sulinet.hu címen lehetséges!!!

Tisztelettel: Iskolavezetés
Életképeink
0019kesjar.jpg
Nyílt napok a leendő elsősök szüleinek
2018. március 12-13.
1848-as szabadságharc - ünnepély
2018. március 14.
Ovis olimpia
2018. március 19.
Tavaszi szünet
2018. március 28-április 3.
Leendő elsősök beiratkozása
2018. április 12-13.