Síelni voltunk Eplényben! 3.b 2015

Síelni voltunk Eplényben!

 

2015. január 29. napján reggel 8 órakor Orsi néni, Bea néni, Péter és Rudi szervezésében kezdetét vette a 3. b osztály tanulóinak és szüleiknek egyik legnagyobb közös kalandja. Azt tudtuk, hogy ez a program is, mint eddig valamennyi, remekül fog sikerülni, de hogy ennyire kalandos lesz azt nem gondoltuk.  A megérkezést követően kis csapatunk valamennyi síelő tagja felcsatolta a léceket és elkezdődött a kaland. Azok a gyerekek, akik már tudtak síelni Rudi és Péter irányításával, valamint a síelő szülőkkel felültek a sífelvonóra és elindultak a hegycsúcsra, hogy onnan a 4 órás bérlet keretében többször lecsúszva megérkezzenek a völgybe.  A síelni még nem tudó gyerekek egy-két vállalkozó szülővel és a kísérőkkel a tanulópályán töltöttek 70 percet, hogy elsajátítsák a síelés alapjait. A nagy siklások között a megfáradt és átfázott gyerekek, valamint felnőttek a Holle Anyó Kunyhója elnevezésű hüttében találtak menedéket, ahol mindenki a saját igénye szerinti időpontban elfogyasztotta az előre megrendelt ebédünket. Még a délelőtt folyamán örömünkre elkezdett havazni. Az örömünk azonban egy idő után aggodalomba csapott át látva azt, hogy egyre sűrűbben és egyre nagyobb intenzitással havazott. A síelés fél 3-kor ért véget. Ez volt a megbeszélt időpont, amikor Rudi autójánál találkozva, mindenki visszaadta számára a kölcsönzött felszerelést. Ezután a kis csapatunk tagjai kocsiba ülve elindultak, pontosabban elindultak volna hazafelé. Az időjárás azonban közbeszólt. Az Eplénybe kivezető erdei utat ugyanis lezárták az árokba csúszott autók miatt és mindenkit megkértek, hogy maradjanak az autóikban. Meg kellett várnunk ugyanis, hogy a hókotró 2-3 alkalommal végigmenjen az úton és azt valamennyire járhatóvá tegye. Arra is várni kellett, hogy a nagyobbik parkoló felhajtóját megtisztítsa és onnan az autók ki tudjanak állni. A kisebbik parkoló azonban teljesen le volt jegesedve, így onnan a legtöbb autót, csak egymást segítve, tolva sikerült kijuttatni a hegyi útra. Miután a hegyi utat egyes fokozatban sikerült mindenkinek "megmásznia" és  kiértünk Eplénybe, ekkor már fél 5 volt, a települést elhagyva folytatódott a kalandos út, mivel több árokba borult, elakadt kamion miatt csak nagyon lassan, araszolva lehetett haladni, melyet több, legalább 20 perces egyhelyben állás tett színesebbé. A 82-es főutat elhagyva azonban már könnyebb volt az utunk, de az autópályára leérve jött az újabb csapás, azt ugyanis teljes szélességében lezárták. A székesfehérvári kitérőt követően aztán már egyenes volt az utunk és ki-ki 7 óra, fél 8 magasságában, ugyan a tervezett fél 5 helyett, de szerencsésen megérkezett Budaörsre. Jövőre ismét nekivágunk!  

 

​3.b osztályos szülők​

Linkek
Iskolánk elérhetőségei

Kesjár Csaba Általános Iskola

2040 Budaörs, Őszibarack utca 29.
 
Városi ügyelet ideje alatt hívható telefonszám:
06/30/610-4968
 
Titkárság Tel.:06-23-415-607
Tanári: 06-23-415-551
OM szám: 037740
 
e-mail: kesjarcs @kesjarcs.sulinet.hu
web: www.kesjarcs.sulinet.hu
 
        
Üzenetküldés