Múlt héten immár harmadik alkalommal került megrendezésre a Környezetvédelmi Konferencia, az országos program, a Fenntarthatósági Témahét keretében, amely idén is sok érdekes és látványos előadást mutatott be a szépszámú közönségnek.

A konferencia első előadásai a projektmunkákról szóltak, majd a környezeti problémák kerültek terítékre. Az előbbiek közül a vízenergiával foglalkozó projekt nyerte el a legjobb előadás díját, amelyet a 7. b lánycsapata készített. A legszínvonalasabb PP díját a 7. a lánycsapata érdemelte ki a biomassza hasznosításról szóló, színes bemutatóval. A különdíjat a 6. a fiúcsapata kapta az esőerdők visszatelepítéséről készített előadása miatt.

A környezeti problémák közül a legjobb előadás a vörösiszap-katasztrófa okait, körülményeit tárta fel igen részletesen és szemléletesen. Ezt a 8. a osztályos tanuló, Csák Márton készítette. A legszínvonalasabb PP díját idén is Mohamed-Gamal Sami kapta, aki a 7.a osztály tanulója. A sivatag térhódításának folyamatait látványos ábrákkal és meghökkentő adatokkal mutatta be. A különdíjat Eperjesi Dóra a 7. b osztályból nyerte el az ázsiai hulladékgazdálkodás jelenét és jövőjét kutató munkájával.

A legnagyobb nyertesek az előadók mellett mi voltunk, akik láthattuk és hallhattuk, hogy a következő generációk is komolyan veszik a pusztító környezeti folyamatokat, és keresik a megoldási lehetőségeket a szebb jövő érdekében.

A zsűri és a szervezők nevében köszönjük a gyerekek áldozatos és kitartó munkáját, és az ehhez szükséges szülői hátteret.

Jövőre, Veletek, Ugyanitt!

Godó László