Februárban vendég járt a Kesjárban!  Nem is akárki, a kortárs gyermekirodalom jeles alakja: Nyulász Péter. Már napokkal az író-olvasótalálkozó előtt a diákok hozták, mutatták egymásnak a Szimat Szolgálat vagy a Helka regények egyikét. A legkisebbeknek NyulászPéter versbe szedett találós kérdéseit és versikéit olvastuk föl.

A költő-író nemcsak a regényei szereplőit mutatta be, vetítette ki, de elhozta magával első versét is. 5 éves korában írta! A meglepetés csak ezután következett! Megtudtuk, hogy a magyar kutyafajták hogyan tudnak nyomozni, hogy ki is az a Helka, hogy a Balaton-felvidék hogyan kel életre a szereplők által…  és megannyi érdekesség, „kulisszatitok”.

A dedikálásra várók hosszú sora is mutatta, hogy az olvasás máig érték. A Kesjárban mindenképp.

 

Szentpáli Tünde

Beszámolóink
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Linkek
Iskolánk elérhetőségei

Kesjár Csaba Általános Iskola

2040 Budaörs, Őszibarack utca 29.
 
Városi ügyelet ideje alatt hívható telefonszám:
06/30/610-4968
 
Titkárság Tel.:06-23-415-607
Tanári: 06-23-415-551
OM szám: 037740
 
e-mail: kesjarcs @kesjarcs.sulinet.hu
web: www.kesjarcs.sulinet.hu
 
        
Üzenetküldés