Pénz7 az iskolánkban

 

A múlt héten első ízben került megrendezésre iskolánkban a Pénz7 előadássorozat. A kezdeményezés a Pénziránytű elnevezésű szervezettől ered, s ennek eredményeképpen a 7., 8. osztályokban, tanórai keretben, a földrajz órákon már tanult pénzügyi alapismereteket bővítettük csoportmunkában, játékos feladatokon keresztül.

Az idei témahét a megtakarítások és befektetések kérdését dolgozta fel a korosztály számára érthető módon, logikai gondolkodást igénylő gyakorlatokkal. Ezekről az elvontnak tűnő kérdésekről így szerencsére kiderült, hogy alkalmazható tudást rejtenek. Bízunk abban, hogy ezek a hasznos ismeretek hozzájárulnak pl. a „saját pénztárcátok” kereteinek tudatos felhasználásához.

                                                                                                          Godó László szaktanár

 

Beszámolóink
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Linkek
Iskolánk elérhetőségei

Kesjár Csaba Általános Iskola

2040 Budaörs, Őszibarack utca 29.
 
Városi ügyelet ideje alatt hívható telefonszám:
06/30/610-4968
 
Titkárság Tel.:06-23-415-607
Tanári: 06-23-415-551
OM szám: 037740
 
e-mail: kesjarcs @kesjarcs.sulinet.hu
web: www.kesjarcs.sulinet.hu
 
        
Üzenetküldés