2017.04.04. FARMOS

5. c

önkéntes vállalása

Barna ásóbékák tavasszal előbújnak kb. 50 cm mélyre ásott telelő helyeikről, hogy a közeli vizekbe lerakják petéiket, mert lárva korukban ebihalként vízben fejlődnek a békák. Farmoson a 311-es közúton kell átkelniük,hogy elérjék a peterakó helyüket, közben sok elpusztul az autók kerekei alatt. 2007-óta ezért a Duna Ipoly Nemzeti Park szervezésében önkéntesek segítik a Pelobates fuscus-okat (barna ásóbéka) elérni céljukat, a közeli Hajta patakot. Mi is részt vállaltunk e fontos természetvédelmi munkában. A barna ásóbéka sebezhető faj veszélyeztetettségi besorolása alapján, Magyarországon védett, mint minden kétéltű,  eszmei értéke 2000 Ft.

Mentett és befogott állataink

ROVAROK: Változó futrinka

                   Sziki homokfutrinka

                   Mezei futrinka

                   Gabonafutó futrinka

                   Nyolcsávos gyalogcincér

KÉTÉLTŰ:  Barna ásóbéka

HŰLLŐK:   Fürge gyík

 

                     Vízisikló 

Beszámolóink
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Linkek
Iskolánk elérhetőségei

Kesjár Csaba Általános Iskola

2040 Budaörs, Őszibarack utca 29.
 
Városi ügyelet ideje alatt hívható telefonszám:
06/30/610-4968
 
Titkárság Tel.:06-23-415-607
Tanári: 06-23-415-551
OM szám: 037740
 
e-mail: kesjarcs @kesjarcs.sulinet.hu
web: www.kesjarcs.sulinet.hu
 
        
Üzenetküldés