Ebben az évben az októberi könyvtári világnap alkalmából csatlakoztunk a nemzetközi könyvjelzőcsere programhoz.

Diákjaink örömmel és kreatívan vettek részt a könyvjelzők elkészítésében, amint azt a mellékelt fotók is bizonyítják.

Két külföldi iskolával is összesorsoltak bennünket. Egy horvát és egy ausztrál iskola diákjaival cserélhettük ki munkáinkat.

Lehetőségük kínálkozott arra, hogy nem csak városunkat, országunkat mutassuk be számukra, hanem kedves olvasmányélményeinket is megoszthassuk velük.

A kapott könyvjelzőket elnézve érdekes látni, mennyire hasonlóan gondolkozunk egy feladatról, éljünk akár a föld különböző pontján is.

Ha angol nyelvű levelezőpartnert is találunk köztük, az pedig már csak „hab a tortán” lenne.

Mindenkinek ajánljuk a részvételt ilyen programban.

Antal Anikó

könyvtárostanár